Wynajem samochodów 9-osobowych dobrym pomysłem na wakacje?

Zastanawiasz się, w jaki sposób spędzić zbliżające się wakacje? W takim razie ten artykuł jest dla Ciebie! Przeczytaj go i zobacz, czy wynajem samochodu to dobry pomysł.

Rodzinny wypad…

Wyjazd na wczasy rodziny z jednym czy dwójką dzieci nie jest niczym nadzwyczajnym. Nie ma żadnego problemu w zabraniu dwójki dzieci własnym samochodem. Jeżeli mamy trójkę pociech powstaje już mały problem, jeżeli wszystkie nasze dzieci muszą podróżować w fotelikach. Czasami na tylnym siedzeniu nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby zamontować trzy foteliki. Jednak kiedy mamy czwórkę lub więcej dzieci, wyjazd gdziekolwiek własnym samochodem z wszystkimi dziećmi, to już wielka wyprawa, do której trzeba się solidnie przygotować i trzeba przemyśleć jak to właściwie zrobić. W takiej sytuacji nie wystarcza już zwykły osobowy samochód, gdyż ten z reguły mieści nie więcej niż 5 osób. A przecież żaden rozsądny rodzić nie zaryzykuję jazdy z większą ilością osób na pokładzie niż jest to dozwolone przez prawo. Nie chodzi tutaj absolutnie o możliwość otrzymania mandatu, ale o względy bezpieczeństwa.

Co w takim razie zrobić?

Dla takich rodzin sprawdzić może się wynajem samochodów 9 osobowych. Koszty wynajmu takiego samochodu czy busa wcale nie muszą być wielkie. Wystarczy wyobrazić sobie ile zapłacimy, jeżeli wszystkie nasze dzieci pojadą na wakacje autobusem pociągiem czy samolotem. Koszty biletów również nie są tanie, chociaż firmy często oferują różne obniżki, kiedy podróżujemy z większą ilością dzieci. Jeżeli nasza rodzina jest więcej niż 10-osobowa często możemy załapać się nawet na bilet grupowy. Jednak wynajem wielkiego samochodu którym pojedziemy na wakacje wydaje się doskonałym pomysłem. Na co dzień wieloosobowa rodzina nie ma potrzeby posiadania takiego samochodu, ponieważ, szczególnie kiedy mieszka się w dużym mieście, można w różne miejsca dotrzeć środkami komunikacji publicznej. W dużym mieście nie ma problemu – wsiadamy do autobusu metra czy tramwaju i za chwilę jesteśmy w miejscu do którego się wybieramy. Problem powstaje kiedy chcemy całą rodziną wybrać się na wczasy – nijak 9 osób nie zmieści się do 5-osobowego samochodu. Musimy też pamiętać o tym, że musimy gdzieś umieścić nasze bagaże, a przy wieloosobowej rodzinie tego bagażu jest mnóstwo. Dlatego też warto postawić na wynajem samochodów 9 osobowych.

Related posts