Wynajem kampera dobrym sposobem spędzenia wakacji?


Są ludzie, którzy na wakacjach najlepiej czują się w pięciogwiazdkowym hotelu, leżąc nad brzegiem basenu, z kolorowym drinkiem w ręce. Są tacy, którzy urlopy zdecydowanie wolą spędzać bliżej natury – oni preferują brzeg jeziora, zachód słońca nad wodą i kiełbasę pieczoną nad ogniskiem. Nie ma się co dziwić, ludzie różnią się od siebie.

Należąc do grupy, która preferuje aktywny odpoczynek, bliżej natury i dzikiej przyrody, warto zastanowić się nad wynajmem kampera.

Zalety takiego rozwiązania

Wynajem kampera umożliwia zwiedzenie praktycznie każdego zakątka świata bez konieczności rezerwacji miejsc noclegowych. Jadąc nawet w najdłuższą trasę, mamy więc pewność, że nie spędzimy nocy pod gołym niebem. Kapery są także wyposażone w kuchnie i łazienki, co umożliwia przygotowanie posiłku w higienicznych warunkach oraz ułatwia troskę o codzienną higienę.

Jeśli chodzi o kampery wynajem, najlepiej zorientować się w ich rodzajach i dobrać odpowiedni do swoich potrzeb. Wiadomo, że wakacje z całą rodziną wymagają kampera o większej pojemności i komfortowym wyposażeniu, dla jednej osoby lub pary spokojnie wystarczy mniejszy pojazd.

Rodzaje kamperów:

Kamper – van – jest to kamper powstały na basie seryjnie produkowanego busa, w którym wolna przestrzeń bagażnika została zaadaptowana na potrzeby wczasowiczów. Mimo niewielkiej przestrzeni pojazd ten posiada wszystko to, co większe wersje aut kempingowych. Dobra informacja – do prowadzenia pojazdu tego typu wystarczy prawo jazdy kategorii B.

Kamper alkowa – jest to kamper, w którym przestrzeń sypialniana znajduje się nad głową kierowcy. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że cały tył pojazdu można zaadaptować pod kuchnią i łazienkę, co daje większą swobodę. W pojazdach tego typu mieści się też większa liczba osób, co sprawia, że są one odpowiednie na rodzinne wakacje.

Pół-integral – jest to pojazd, w którym część mieszkalna tylko częściowo zintegrowana jest z szoferką i wystaje nieco poza jej obrys. Do wad tego rozwiązania należy zdecydowanie mniejsza przestrzeń mieszkalna i ta przeznaczona do przechowywania bagażu. Zaletą tego typu pojazdu jest fakt, że jest on mniejszy niż pojazd typu alkowa, co sprawia, że łatwiej mieści się pod niskimi mostami czy tunelami.

Integral – auto tworzy tutaj jednolitą bryłę. Jest to chyba najwygodniejszy i najbardziej praktyczny rodzaj kampera. W środku jest o wiele więcej miejsca na przechowanie bagażu, a przestrzenie sypialniane, łazienkowe i kuchenne są maksymalnie wykorzystane. To chyba optymalne rozwiązanie dla sporej rodziny, która na wakacjach chce się czuć wygodnie i komfortowo.

Kamper wynajem – o czym należy pamiętać?

Decydując się na kamper wynajem na dłuższy wyjazd, warto pamiętać o tym, że jest to pojazd, który musi nie tylko sprawdzić się w roli noclegu, ale przede wszystkim jako bezpieczne auto w trasie.

Dlatego należy wybrać firmę, która oferuje wynajem bezpiecznych, solidnych i niezawodnych pojazdów, tak by wakacyjny wyjazd obszedł się bez przykrych niespodzianek. Należy sprawdzić, czy kamper nie przecieka w żadnym miejscu, jeśli w środku czuć zapach stęchlizny, może okazać się, że tak właśnie bywa. Podobnie ważne jest solidne i trwałe mocowanie szafek, siedzeń i pozostałego wyposażenia. Nie można pozwolić na to, by ściany sprawiały wrażenie niestabilnych, bądź uginały się pod naporem. Podobnie jest z podłogą – musi być solidna i sztywna, jeśli ugina się pod ciężarem ciała, może to oznaczać, że pojazd jest w złym stanie technicznym.

Campery wynajem a cena

Jeśli chodzi o zaletę opcji camper wynajem, to z pewnością jest to cena. Ostateczna kwota do zapłaty mieści się w granicach możliwości przeciętnej rodziny i na pewno jest niższa niż koszt wynajmu pokoju. Daje też swobodę przemieszczania się z miejsca na miejsce według własnego uznania i potrzeb.

Ważne jest to, że w podróż kamperem można zabrać praktycznie dowolną ilość bagażu. Wybierając się w podróż zwykłym autem, już na początku trasy występują trudności z zapakowaniem całego sprzętu do bagażnika, później trzeba to jeszcze przenieść do hotelowego pokoju.

Ciekawym rozwiązaniem jest skorzystanie z namiotu do kampera, który sprawdzi się zwłaszcza w czasie obozowania na dziko. Taki namiot znacznie powiększa powierzchnię użytkową, można w nim rozłożyć krzesła, stół i cieszyć się świeżym powietrzem bez obawy o wiatr czy deszcz.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by w podróż kamperem udać się całą rodziną. Jeśli tylko pojazd wyposażony jest w odpowiednią liczbę miejsc do spania, to wakacje na pewno będą komfortowe i wygodne. To świetnie rozwiązanie zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, albowiem dla pociech wakacje w domu na kółkach na pewno będą miłą odskocznią od codzienności i źródłem radości.

Podsumowując, campery wynajem wydaje się rozwiązaniem idealnym na wakacje dla osób, które nie chcą spędzić urlopu w jednym miejscu i czują potrzebę przemieszczania się według własnego uznania. Główną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że każdy dzień pobytu można spędzić w innym miejscu i nie trzeba w ogóle martwić się o dostępność miejsc noclegowych.

http://dethleffs-polska.pl/

Related posts