Wynajęcie kampera – sposób na ciekawy urlop

Coraz częściej szukamy sposobów na ciekawe spędzenie wakacji. Oferty biur podróży często są do siebie podobne i niekoniecznie zadowalają zwolenników ciekawych wrażeń. Alternatywą jest oczywiście urlop zorganizowany na własną rękę. Osobom aktywnym i ceniącym sobie niezależność, a także znudzonym tradycyjnymi hotelami i pragnącym w krótkim czasie zwiedzić wiele miejsc może przypaść do gustu podróż kamperem.

Czym jest kamper?

Kampery, czy samochody kempingowe, to duże pojazdy wyposażone we wszelkie udogodnienia potrzebne w wygodnym podróżowaniu i zapewniające niezależność. Samochód taki dysponuje nie tylko wygodnymi miejscami noclegowymi. Możemy w nim też gotować, na wyposażeniu znajduje się także prysznic i toaleta. Często kampery posiadają również lodówki czy telewizory. Co ważne, do ich prowadzenia, mimo ich słusznych gabarytów wystarczy prawo jazdy kategorii B.

Czy warto postawić na wynajęcie kampera?

Wynajęcie kampera to najrozsądniejszy pomysł, jeżeli interesuje nas spędzenie w ten sposób urlopu. Zakup tego typu pojazdu jest bowiem nie lada wydatkiem. Na szczęście powstaje coraz więcej firm, które oferują wynajem kamperów, także w Polsce. Istnieje wręcz zatrzęsienie przeróżnych modeli różniących się wielkością, wyglądem, udogodnieniami czy rozmieszczeniem poszczególnych elementów, dlatego warto zastanowić się, czego od swojego wynajętego pojazdu oczekujemy. Warto pamiętać też, że wynajęcie kampera najbardziej opłacalne będzie dla grup od czterech do sześciu osób, dlatego to fantastyczny pomysł na wyjazd z rodziną czy przyjaciółmi.

Podróż bez ograniczeń…

Urlop w kamperze to przede wszystkim brak zobowiązań, przygoda i spontaniczność. Możemy na bieżąco podejmować decyzje o kierunku podróży i nie przejmować się rezerwacją miejsc noclegowych, ponieważ przespać się możemy w zasadzie wszędzie. Wynajem kampera na wakacje pozwala nam też na dotarcie do miejsc, gdzie inaczej ciężko byłoby nam się dostać. Taka podróż to prawdziwe przeżycie, zapewniające niezapomniane chwile i piękne wspomnienia oraz ciekawie spędzony czas z najbliższymi.

Related posts