Wymiana oleju Zabrze: w serwisie ASO czy niezależnym warsztacie?

Wymiana oleju jest bardzo istotna i nie można tego zlecić byle komu. To jedna z ważniejszych czynności, o której należy pamiętać, by utrzymać samochód w dobrym stanie na długie lata. Pytanie tylko, gdzie najlepiej pojechać, by to załatwić od A do Z.

Niezależne warsztaty są tańsze

To prawda. Z reguły wymiana oleju Zabrze w takich miejscach jest znacznie sprawniejsza i nie zajmuje dużo czasu. Niestety, jakość wykonywanych prac bardzo często pozostawia sporo do życzenia. Oczywiście nie jest to regułą, ale trzeba to wziąć pod uwagę. Sytuacje, w których słyszy się o zastosowaniu złej jakości zamienników, użyciu marnej jakości oleju czy też mieszaniu nowego i używanego oleju są bardzo częste. Stąd też tak istotne jest wybieranie sprawdzonych miejsc. Olej silnikowy jest bardzo ważny: zapobiega odkładaniu się produktów spalania, chłodzi silnik, zapobiega tarciu poszczególnych elementów. Stąd tak istotne jest, by był on najwyższej klasy i bez problemu można go było stosować. Oczywiście nie można zakładać, że każdy niezależny warsztat będzie chciał nas oszukać, jednak marnej jakości olej jest tam znacznie częściej spotykanym zjawiskiem. O ile autoryzowanie serwisy muszą spełniać restrykcyjne normy narzucone przez producenta i są poddawane licznym kontrolom, tak takich standardów nie ma już w niezależnych punktach. To właściciel serwisu sam decyduje jakie komponenty będą używane i jak ma przebiegać obsługa klientów. niestety, standardy bardzo często są dalekie od ideału.

Serwisy ASO to pewność

Choć cena za usługę w punktach rekomendowanych przez producenta jest niejednokrotnie droższa od usług realizowanych w niezależnych warsztatach, to jakość prac jest tam na znacznie lepszym poziomie. To powoduje, że wymiana oleju Zabrze jest zgodna z wytycznymi producenta. Stosuje się tam olej dokładnie dopasowany do konkretnego silnika. Co więcej, jakość stosowanych komponentów jest bardzo dobra. Właściciele punktów ASO sprowadzają olej silnikowy najwyższej klasy, który znacznie polepsza pracę silnika i powoduje, że jest on znacznie dłużej sprawny. W szerszej perspektywie wymiana oleju w punktach ASO to czysty zysk. Samochód można znacznie dłużej eksploatować. Jazda nim jest bezpieczniejsza i bardziej ekonomiczna. Zaleta napraw w punktach rekomendowanych przez producenta jest również wyższa cena rynkowa pojazdu i to czasem nawet kilka razy. Potencjalni kupcy wola dopłacić nieco więcej, ale z drugiej strony mieć pewność, że ich samochód będzie w dobrym stanie na długie lata.

Related posts