Wymiana oleju Gliwice: musisz o tym pamiętać

Wymiana oleju w samochodzie to jeden z ważniejszych elementów konserwacji pojazdu. Trzeba o tym pamiętać, by później nie mieć większych problemów. Nie od dziś wiadomo, że silnik to serce pojazdu. Jeśli będzie niesprawny, samochód będzie bezużyteczny. Dobrze jest więc zwrócić na to uwagę.

Samemu czy u mechanika?
Wielu domorosłych mechaników zmienia olej na własną rękę. Teoretycznie nie jest to zbyt skomplikowana czynność, ale z drugiej strony lepiej się tym nie zajmować we własnym zakresie. Jeśli zależy nam na tym, by silnik był sprawny, a samochód służył przez wiele lat, trzeba używać bardzo dobrych komponentów. Olej silnikowy musi być dokładnie dopasowany do modelu samochodu. Dotyczy to szczególnie modelów nowej generacji, które mają bardzo zaawansowane mechanizmy. Zastosowanie płynów eksploatacyjnych z niższej półki nie jest w tym przypadku dobrym rozwiązaniem i może mieć poważne konsekwencje. Silnik znacznie szybciej się zużyje, a samochód będzie bezużyteczny. To spowoduje sporo trudności. Lepiej więc udać się do serwisu, i to najlepiej takiego rekomendowanego przez producenta. W punktach ASO stosuje się najwyższej klasy komponenty dostosowane ściśle do konkretnego samochodu. Tak przeprowadzona wymiana oleju Gliwice zapewnia długotrwałą i bezpieczną eksploatację. Tym samym z samochodu będzie można korzystać przez wiele lat bez obaw, że coś się z nim stanie. Jeśli zajdzie potrzeba jego sprzedaży, dużo prościej będzie można znaleźć kupca. Klienci mają zaufanie do samochodów serwisowanych w ASO, bo uchodzą za sprawne i dobre jakościowo. To bezpośrednio przekłada się na cenę pojazdu.

Nie warto oszczędzać na wymianie oleju

Zapewne sporo osób jest zdania, że wymiana oleju Gliwice to rzecz, którą można załatwić w pierwszym lepszym warsztacie lub też samemu wlać płyn do silnika. Nie jest to dobre podejście. Choć jednorazowo z pewnością zapłacimy mniej, to samochód będzie mniej sprawny. Szybciej się będzie psuł i wcześniej będzie wymagał wymiany. Na dłuższą metę taki sposób oszczędności jest zupełnie nieopłacalny. Olej spełnia bardzo ważną role: zmniejsza tarcie poszczególnych części silnika, chłodzi silnik, zapobiega odkładaniu się produktów spalania. Ważne jest jednak, by spełniał on jak najwyższe normy. Tylko w ten sposób będzie się można cieszyć długą i bezawaryjną jazdą. Wyjeżdżając na drogę, musimy być pewni, że nasz pojazd jest w pełni sprawny i nie będziemy stanowić zagrożenia dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Related posts