Wymiana oleju cena Gliwice: zbyt późna wymiana może uszkodzić silnik

Nierzadko samochód jest dużym wydatkiem dla właściciela, a wszelkie naprawy są związane z tym, że trzeba dokładać do niego jeszcze więcej. Dlatego najlepiej odpowiednio dbać o swój pojazd, żeby wizyty u mechanika zdarzały się jak najrzadziej.

Sprawdzaj i reaguj na to, co dzieje się z twoim samochodem

Posiadanie samochodu wiąże się z obowiązkami, nie tylko przyjemnościami. Ponieważ jeśli chcemy, aby nasze auto było długo sprawne, musimy o nie zadbać i reagować na to, co się z nim dzieje. Nie powinno się lekceważyć więc niepokojących objawów w postaci stukania, szumów czy innych rzeczy, których wcześniej nie słyszeliśmy w naszym aucie. Istotne jest również, aby sprawdzać poziomy płynów eksploatacyjnych, w szczególności oleju, ponieważ jego brak może uszkodzić silnik. A wymiana oleju cena Gliwice nie powinna być jedynym momentem, kiedy go sprawdzamy. Oczywiście, są samochody, w których poziomu oleju nie ubywa wcale, jednak warto to na początku zweryfikować, żeby nie okazało się, że nasze zaniedbanie będzie nas kosztować remont całego silnika.

Odwiedzaj mechanika, serwisuj samochód

Regularna wymiana oleju cena Gliwice jest niejako obowiązkowa. Zazwyczaj wykonuje się ją raz do roku, chyba, że pokonujemy więcej kilometrów, to wtedy trzeba spojrzeć na licznik oraz zalecenia producenta. Najczęściej producenci piszą o tym, że olej powinno się wymieniać co ok. 15 tys. Przejechanych kilometrów, choć dla poszczególnych modeli ta liczba może być różna. Zbyt późna wymiana może bowiem skutkować zatarciem się silnika. Niestety, wszelki uszkodzenia tej części samochodu zawsze wiążą się z dużymi kosztami. Dlatego tak ważne jest, żeby nie zaniedbywać wizyt w serwisie i na bieżąco wymieniać płyny, ale także czyścić filtry czy dbać o najszybciej zużywające się części, jak na przykład klocki hamulcowe. Zadbany samochód jest również bezpieczniejszy w użytkowaniu, dlatego to nie powinna być opcja, ale obowiązek. I nie chodzi tu tylko o przeglądy techniczne na stacji diagnostycznej raz do roku, najlepiej przed rozpoczęciem sezonu zimowego, a później letniego, samemu udać się do warsztatu, gdzie będą sprawdzone najważniejsze części i podzespoły. Da nam to pewność, że poruszamy się autem sprawnym i bezpiecznym.

Related posts