Jak wybrać pierwsze rękawice motocyklowe?

Kompletując pierwszy strój na motocykl musimy zwrócić uwagę na bardzo dużą liczbę szczegółów. Wiadomo największą uwagę przykuwamy do kasku i kurtki, a kwestia spodni, butów i rękawic schodzi na dalszy plan. A to poważny błąd.

Nasza poduszka powietrzna

W samochodach montowanych jest cała masa systemów bezpieczeństwa. Zarówno tych, które mają zapobiec wypadkowi, jak i tych które uruchamiają się w momencie zderzenia. Liczne poduszki powietrzne sprawiają, że w przypadku uderzenia jesteśmy otoczeni z każdej strony kurtynami, które dbają o to żebyśmy bezpośrednio w nic nie uderzyli, a w wielu sytuacjach nawet to nie pomaga. Zwróćmy teraz uwagę na to, że na motocyklu jesteśmy tej ochrony pozbawieni. Jedyne co dzieli nasze ciało od innego pojazdu, czy asfaltu to nasz ubiór. Dlatego jego wybór jest tak ważny. Jeżeli wybierzemy dobrze jedynie kask i kurtkę to pozostała część naszego ciała pozbawiona zostaje jakiejkolwiek ochrony.

Co sprawia, że jest bezpiecznie?

Na rynku dostępne są przeróżne warianty ubrań, w tym wykonane z materiałów wysoce odpornych na ścieranie i absorbujących energię. Nie jest to mały wydatek ale nie możemy zapominać, że nie inwestujemy jedynie w ładny wygląd ale przede wszystkim w nasze bezpieczeństwo. A na tym oszczędzać nie warto. Dlatego warto zwrócić uwagę również na rękawice motocyklowe. Wbrew pozorom jest to część garderoby mocno eksploatowana w czasie wypadku. Jeżeli zaliczymy wywrotkę to automatycznie wysuniemy ręce żeby na nie upaść. Jest to błąd ale dopóki nie wyćwiczymy prawidłowego upadania będziemy tak robić. Dlatego tak ważne są porządne rękawice motocyklowe. Ale co znaczy porządne? O bezpieczeństwie świadczy materiał wykonania, ochraniacze i szwy. Najlepszym materiałem z jakiego mogą być wykonane rękawice motocyklowe jest skóra bydlęca lub kangurza, która jest bardzo odporna na ścieranie i zapobiegnie przetarciu się rękawic w czasie ślizgu. Ochraniacze są bardzo istotne w momencie zetknięcia się z ziemią. To one mają za zadanie pochłonąć energię z uderzenia dlatego im lepszej jakości protektory tym lepiej. Kolejnym ważnym aspektem są szwy. Poza tym, że wpływają na komfort jazdy to poprawiają bezpieczeństwo. Szwy w rękawicy powinny być podwójne i warto zwrócić na to uwagę, bo nie wszystkie rękawice takie mają, a tego typu szycie rękawicy zapobiegnie jej rozdarciu. Ostatnim elementem jest jej długość. Na początek polecane są długie rękawice. Ochraniają też nadgarstki, a na początku im więcej ochrony tym lepiej.

Related posts