Jak wybrać najtańsze OC Zabrze?

OC samochodu jest obowiązkowe, ale nie oznacza to, że trzeba za nie przepłacać. Można zastosować pewne triki, dzięki którym cena za polisę nie będzie aż takim dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Dowiedz się, jak można zaoszczędzić.

Jak nie przepłacać za wiek?

Dla wielu kierowców, a szczególnie tych młodych, zapłata za polisę OC jest jak zmora. Trzeba wiele zainwestować, by ubezpieczyć auto. Szczególne utrudnienia napotykają kierowcy do 26. roku życia. Ubezpieczyciele są bezlitośni względem nich. Większość firm nalicza wyższe opłaty, bo statycznie powodują oni więcej niebezpiecznych zdarzeń na drodze i mogą stanowić zagrożenie dla innych kierowców. To sytuacja, do której zdecydowanie nie należy dopuścić. Z jednej strony nie dziwi więc, że kierowcy, którzy są młodzi musza się liczyć z wyższymi opłatami, bo też s statycznie na tę grupę wiekową ubezpieczyciel traci zdecydowanie zbyt dużo środków. Z drugiej jednak strony może to być krzywdzące, bo są osoby po 20. roku życia, które jeżdżą bardzo starannie i zgodnie z prawem, a są też i tacy, którzy pomimo zaawansowanego wieku notorycznie przekraczają prędkość i łamią prawo. Jest jednak sposób, by ominąć te zabezpieczenia. Jednym z nich jest dopisanie do dowodu rejestracyjnego kogoś z rodziny lub ze znajomych. Musi to być jednak ktoś, kto może korzystać ze zniżek, czyli osoba pod 26. roku życia. To jeden z prostszych sposobów na najtańsze OC Zabrze wśród młodych kierowców.

Poszukaj promocji, porównuj oferty

Ceny za polisy są bardzom różnorodne. To ile zapłacimy finalnie zależy od wielu czynników. Oczywiście znaczenia ma doświadczenie kierowcy, zgromadzone zniżki, model samochodu i miejsce zamieszkania, ale nie można zapominać też o indywidualnych wycenach ubezpieczycieli. Co roku na rynku pojawiają się bardzo ciekawe promocje, których celem jest przyciągniecie nowych klientów. to, że w jednym roku towarzystwo X było bardzo tanie, nie oznacza, że w kolejnym roku oferta będzie równie konkurencyjna, a bardzo często nie jest. Wielu klientom nie chce się bowiem szukać innego ubezpieczyciela i przez kolejne lata wykupuję polisę w tym samy miejscu. Tymczasem wystarczy jedynie porównać oferty, by wybrać ciekawe rozwiązanie i zdecydować się na konkurencyjna propozycję. Najlepiej skorzystać z usług multiagentów, którzy współpracują z różnymi ubezpieczycielami. W ten sposób z pewnością uda się znaleźć najtańsze OC Zabrze.

Related posts