Wady i zalety podróżowania Dethleffs campery

Campering jest formą wypoczynku, która wciąż w naszym kraju nie jest znana szerszemu gronu, choć trzeba przyznać, iż ostatnio kampery zaczęły zdobywać uznanie także wśród Polaków. Sprawdź, dlaczego campery podbiły serca tylu osób.

Podróż bez ograniczeń

Campery są najczęściej określane mianem domku na kółkach. Jest to zresztą najlepsza definicja kamperu, która opisuje ten mobilny środek lokomocji. W dethleffs campery znajdziemy wszystko, czego oczekiwalibyśmy od domu: kuchnię, łazienkę i sypialnię. Te wyposażenie oraz możliwość przemieszczania się bez większych ograniczeń pozwala nam zwiedzić nawet cały świat bez konieczności patrzenia w zegarek. Podczas naszych wojaży kamperami nie tylko nie będziemy musieli się trzymać grafików wyznaczonych przez inne osoby, ale także odpadnie nam problem z rezerwacją hotelu. Jedyną niedogodnością w kwestii noclegu jest konieczność znalezienia postoju, na którym będziemy mogli zostawić kamper. Warto tutaj przed wyruszeniem w trasę prześledzić mapę pod tym kątem, by wiedzieć, ile postoi będziemy mijać w danym rejonie. Na szczęście, jest wiele przyjaznych dla kamperowiczów krajów. Należą do nich między innymi: Francja, Włochy i Polska. Z kolei Polacy, prócz dwóch pierwszych wymienionych państw, lubią odwiedzać także Norwegię, której przepisy też nie są surowe, jeśli chodzi o wyprawy camperami.

Bagażnik bez dna

Kolejną zaletą camperów jest jego przestronność. Modeli mobilnego środku lokomocji jest wiele, lecz większość z nich ma rozmiary samochodu dostawczego, choć zdarzają się i takie, które są wielkości autobusu. Dzięki temu w bagażniku dethleffs campery możemy zmieścić wiele rzeczy. Prócz najpotrzebniejszych przedmiotów możemy zabrać też ze sobą w podróż sprzęt turystyczny, rowery, jak i zapasy jedzenia. Wakacje z kamperem są też idealną opcją dla właścicieli zwierzaków, ponieważ w samochodzie jest dość miejsca, by zabrać naszych milusińskich. Ta opcja sprawia, że będziemy mogli się cieszyć przygodą z wszystkimi bliskimi, niezależnie od tego na ilu nogach się poruszają. Jeśli chodzi o rozmiar samochodu to jego wielkość może być problematyczna w szczególności dla kierowcy, dlatego na początek warto wyruszyć w podróż mniejszym kamperem. W miastach, w szczególności w bardzo zatłoczonych miejscach, często są też zakazy wjazdu pojazdom powyżej 2m. Rozwiązaniem tego problemu są parkingi dla autokarów. Jeżeli chodzi o kwestię prawa jazdy to do prowadzenia camperu do 3,5 tony wystarczą uprawnienia kategorii B.

Related posts