Ubezpieczenie OC: na co warto zwrócić uwagę przy wyborze?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe co wcale nie oznacza, że musimy godzić się na pierwszą lepszą propozycję lub też decydować się na automatyczne przedłużenie polisy. To droga donikąd i lepiej nie brać tego w ogóle pod uwagę, bo konkurencja na rynku jest tak duża, że bardzo prosto można przepłacać.

Porównuj oferty

Trzeba przede wszystkim zestawić ze sobą kilka różnych ofert. Tylko w ten sposób można dobrać coś sensownego. Tym bardziej, że różnice między jedną a drugą polisą są naprawdę znaczące. Mogą wynieść nawet kilkaset złotych. Z tego też powodu należy wziąć to pod uwagę. Na szczęście porównanie ofert w obecnych czasach nie zajmuje dużo czasu. Tak naprawdę wystarczy skontaktować się z multiagencją, czyli firmą, która w jednym miejscu skupia o najmniej kilka rożnych ofert ubezpieczycieli. Dzięki temu jest w stanie dopasować optymalne rozwiązanie, bo nie skupia się tylko i wyłącznie na ofercie, która proponuje jedna firma, a bierze pod uwagę co najmniej kilka różnych możliwości. Co więcej, taki multiagent nie ma żadnego interesu w tym, by polecić nam ubezpieczenie OC konkretnej firmy. Tak czy siak otrzyma prowizje ze sprzedaży, więc najważniejsze jest dla niego dopasowanie optymalnej oferty. to zwiększa prawdopodobieństwo, że za jakiś czas klient wróci ponownie, a co więcej poleci dana ofertę znajomym. Nie trzeba nikogo przekonywać, że tak naprawdę lojalni klienci są podłożem danej firmy. Wiedzą o tym również światowi giganci, jak np. Amazon, którzy ok 75% swoich przechodów generują właśnie z transakcji dokonywanych przez powracających konsumentów. Stąd też tak duża popularność multiagencji, które powstają praktycznie w każdych większych miastach w woj. śląskim, np. Gliwicach czy Rudzie Śląskiej. Klienci je wybierają, bo są tam dobrze obsłużeni, dostają ofertę dobrze dopasowaną , a nie tylko taką jakie proponuje jedna firma ubezpieczeniowa. Warunki poszczególnych ubezpieczyciele mogą się znacząco od siebie różnić i dobrze jest wziąć pod uwagę różne opcje.

Nie decyduje się na płatność w ratach

Wtedy całkowite koszty, jakie będzie trzeba ponieść za ubezpieczenie OC są zdecydowanie większe. Dużo bardziej opłaca się zapłacić za całość od razu. Różnice mogą wynieść całkiem sporo. Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć w zupełnie inny sposób, np. na zakup środków do konserwacji samochodu lub tez coroczny przegląd. Nie każdy jest w stanie zapłacić od razu za całość, ale z drugiej strony polisa to wydatek, który można zaplanować. Dokładnie wiadomo, kiedy się kończy i można co miesiąc odkładać na nią określoną sumę.

Related posts