Ubezpieczenie OC Gliwice: na co zwracać uwagę, by nie przepłacać?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, ale nie oznacza to, że trzeba za nie przepłacać. Należy jednak porównać kilka różnych ofert, by kupić polisę, która wydaje się najatrakcyjniejsza. Dowiedz się, jak wybrać najlepsza ofertę.

Nie działaj na własną rękę

Najczęstszym błędem jest automatyczne przedłużenie polisy. Z reguły dostajemy pocztą fakturę, a jeśli ją opłacimy spawa ubezpieczenia jest w jakimś stopniu jest rozwiązywana. To droga na skróty. Ubezpieczenie OC Gliwice załatwiamy w ten sposób niemal natychmiast. Wystarczy puścić przelew i o nic więcej się nie przejmować. Niestety, ma to również swoje minusy. Bardzo często zdarza się, że oferta, która otrzymujemy jest mało konkurencyjna. Dobrze jest się rozeznać w rynku, by wybierać polisy, które są bardziej opłacalne. Najlepiej w tym celu idąc się do multiagencji, która specjalizuje się w tego typu sprawach. Takie firmy współpracują z reguły z kilkoma różnymi ubezpieczycielami. Zanim coś zaproponują, porównują kilka różnych ofert. Dzięki temu są w stanie zaproponować naprawdę korzystne rozwiązania. Co istotne załatwienie sprawy w ten sposób trwa bardzo krótko, a na miejscu można dopytać się o wszystkie palące kwestie. Chodzi o to, by wiedzieć na co możemy liczyć w razie nieprzewidzianego zdarzenia na drodze. Zaletą podpisywania umowy w agencji jest możliwość bezpośredniego kontaktu i poznanie wszelkich za i przeciw.

Nie zawsze warto oszczędzać

Wiele osób stara się jak najwięcej oszczędzić. W efekcie podpisuje polisę na samo ubezpieczenie OC Gliwice. Nie zawsze jest to dobre wyjście, bo w razie sytuacji losowych, dobrze jest wziąć pod uwagę również inne opcje. Przydatna może być usługa taka jak ochrona przez utratą zniżek. Polega ona na tym, że w razie wypadku lub kolizji z naszej winy nie utracimy zniżek. Za kolejną polisę nie dopłacimy więcej. Nie jest tajemnicą, że niektóre ubezpieczalnie zawyżają ceny za polisy, jeśli kierowca spowodował niebezpieczną sytuację na drodze. Nie bez znaczenia jest również ochrona w razie pęknięcia szyb. Takie sytuacje się niestety zdarzają, a wymiana szyby to koszt rzędu kilkuset złotych. Tymczasem, jeśli się przed tym zdarzeniem zabezpieczymy w ubezpieczani zapłacimy tylko trochę więcej za polisę, a zyskamy komfort. Dobrze jest się też zastanowić nad innymi opcjami, jak np. holowanie auta w razie awarii. Nie zawsze to co jest najtańsze jest najlepsze. Bywa, że drobna dopłata może nam bardzo pomóc. Warto się więc nad tym zastanowić.

Related posts