Tanie OC w Gliwicach: fakty i mity

Choć ubezpieczenie OC jest obowiązkowe nie oznacza to, że trzeba za nie przepłacać. Tym bardziej, ze na rynku jest bardzo różnorodna oferta i bez problemu można się zdecydować na coś sensownego. Poznaj fakty i mity na temat polisy OC, by wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Tanie znaczy najlepsze – mit

Nie zawsze to co tanie jest najlepsze. Podstawowa polisa to zabezpieczenie w przypadku doporowadzenia do kolizji lub wypadku. Ze środków z ubezpieczalni jest naprawiane auto czy inny pojazd poszkodowanego. To bardzo duże ułatwienie. Nie trzeba się bowiem martwić, z czego naprawić samochód drugiego kierowcy. Poza tym, takie tanie OC w Gliwicach nie chroni już przed niczym więcej. Jeśli w wypadku zostaną poszkodowani pasażerowie lub też kierowca nie będą oni mogli liczyć na dodatkowe środki z NNW, bo podstawowa polisa nie obejmuje tej usługi. Nie mówiąc już o tym, że kolejna polisa będzie znacznie droższa. Brak wykupionej ochrony przed utratą zniżek spowoduje, że za przedłużenie OC na kolejny rok trzeba będzie słono zapłacić, Tymczasem takie dodatkowe usługi nie są wcale drogie. Czasem wystarczy jedynie dopłacić kilkanaście złotych, by móc liczyć na ochronę.

Zawsze otrzymasz pieniądze z ubezpieczalni – mit

Ubezpieczalnia wypłaca pieniądze na naprawę w razie wypadku lub kolizji, jednak bywa i tak, że środki z odszkodowania będą mniejsze lub też w ogóle nie zostaną wypłacone, pomimo, że to nie my spowodowaliśmy wypadek. Ubezpieczalnia każe bowiem za bezmyślność w czasie jazdy. Brak zapiętych pasów czy przekroczenie prędkości mogą skutkować tym, że kwota odszkodowania będzie pomniejszona o pewien procent. Zazwyczaj ustala się go indywidulanie, bo każda sprawa jest nieco inna. Wiele zależy od okoliczności, warunków pogodowych itp. Jeny słowem trzeba uwzględnić kontekst sytuacji. Odszkodowanie może również nie być wypłacone, np. wtedy, kiedy kierujący pojazdem był pod wpływem alkoholu lub też nie miał uprawnień do wyjeżdżania na ulicę. Taka lekkomyślność może spowodować, że pomimo, że to nie my bezpośrednio doprowadziliśmy do wypadku, jednak musimy się liczyć z tym, że kwota z ubezpieczalni będzie zaniżona lub też niewypłacona w całości.

Jesteś poszkodowany? Należy ci się auto zastępcze z OC sprawcy – prawda

Jeśli to nie my spowodowaliśmy wypadek, możemy liczyć na auto zastępcze, które należy nam się z OC sprawcy. Trzeba o tym wiedzieć, bo może się to okazać bardzo przydatne na co dzień i nie tylko. Samochód to w końcu narzędzie pracy. Należy tylko wypełnić odpowiedni wniosek i złożyć go w zakładzie ubezpieczeniowym. Najlepiej wybrać miejsce, w którym kupiliśmy tanie OC Gliwice.

Related posts