Jak nie przepłacać za OC samochodu?

Kończy ci się polisa ubezpieczeniowa? Najwyższy czas rozglądać się za innym rozwiązaniem . Tym bardziej, że rynek ubezpieczeniowy jest bardzo zróżnicowany. Wciąż pojawiają się nowe możliwości, z których warto skorzystać. Dowiedz się co zrobić, by nie przepłacać za OC.

Nie przedłużaj umowy automatycznie

Wiele osób popełnia taki błąd, że automatycznie przedłuża polisę. Kiedy kończy im się ubezpieczenie, otrzymują poczta fakturę do zapłaty. Tym sposobem mogą automatycznie kontynuować OC samochodu w danej firmie. Jest to z pozoru bardzo proste, ale ma swoje minusy. Rynek ubezpieczeń jest tak różnorodny, że bez większych problemów będzie można znaleźć inną, bardzo często lepszą propozycję. Skupianie się jedynie na jednej firmie i bezrefleksyjne podpisywanie polisy na kolejny rok nie jest dobrym wyjściem, bo w ten sposób można sporo przepłacić.

Ubezpieczaj się w multiagencjach

Dobrym pomysłem jest skorzystanie z multiagencji, czyli firm, które współpracują z kilkoma, a czasem nawet kilkunastoma różnymi ubezpieczycielami. Dzięki temu są w stanie zaproponować optymalną umowę na OC samochodu, bo porównują różne oferty. Tym sposobem są w stanie bardzo szybko zweryfikować, która opcja jest najlepsza. Doradzają też inne usługi, z których warto skorzystać, np. ochronę przed utratą zniżek. To wiąże się z dodatkową dopłatą, ale z drugiej strony zyskujemy pewność, że w razie wypadku nie będziemy musieli dopłacać i nie poniesiemy dodatkowych kosztów. To bardzo ważne. Warto więc dobrze się rozeznać i dopytać o różne możliwości, by być w pełni świadomym tego, czego możemy oczekiwać w razie nieprzewidzianego zdarzenia na drodze.

W pakiecie taniej

Nie jest tajemnicą, że rozkładanie płatności za OC samochodu na raty nie jest do końca dobrym pomysłem. Dużo bardziej opłaca się zapłacić za polisę w całości. Wprawdzie jednorazowo są to dużo większe koszty, ale z drugiej strony zyskujemy w ten sposób nawet kilkadziesiąt złotych, które warto przeznaczyć na inny cel, np. na środki do konserwacji samochodu czy też przegląd pojazdu. Tym bardziej, że ubezpieczenie komunikacyjne to wydatek, który można zaplanować. Doskonale wiemy, kiedy kończy się ważność naszej polisy i możemy podjąć stosowne kroki, by co miesiąc coś odłożyć. Oczywiście zdarzają się różne, często losowe sytuacje i niespodziewane wydatki. W takich momentach trzeba rozłożyć płatności na raty, ale jeśli jest taka możliwość dobrze jest się postarać, by mimo wszystko opłacić polisę w całości.

Related posts