Obuwie, spodnie i kurtki motocyklowe na upalną pogodę

Wbrew pozorom jazda na motocyklu nie wymaga jedynie posiadania prawa jazdy i jednośladowego sprzętu. Aby w pełni móc się cieszyć nietuzinkową jazdą i szaleństwem na szosie należy być przygotowanym na różne warunki atmosferyczne, szczególnie letnie upały. Co więc powinno się znaleźć w szafie wprawionego motocyklisty, kiedy temperatura za oknem sięga trzydziestu kilku stopni?

Odpowiednie obuwie

Podczas gorącego lata najlepiej zaopatrzyć się w buty, które zapewniają stopom duży przewiew. Tym bardziej, że są one torpedowane gorącem emitowanym przez rozgrzany asfalt. Najlepsze w tym przypadku są buty wentylowane, zapewniające stałą cyrkulację powietrza. Krojem nie różnią się niczym od standardowych butów sportowych, jednak dzięki swoim licznym otworom nawierconym na wierzchu, zapewniają skuteczną ochłodę dla stóp. Można też zainwestować w buty wykonane z przewiewnych materiałów. Należy jednak zwrócić uwagę czy są one wystarczająco sztywne, aby dostatecznie chronić piętę.

Spodnie na ciepłe dni

Podczas upałów śmiało można włożyć na motocykl specjane jeansy. Te przeznaczone na jazdę w upały mają wstawki z kevlaru (kolana, biodra, pośladki) oraz ochraniacze w funkcjonalnych miejscach (biodra i kolana). Co więcej, takie jeansy mogą zwierać też nić cordury, która sprawia, że materiał jest mocniejszy i odporniejszy na ścieranie. Jeżeli jeansy wydają Ci się zbyt ciepłe na ponad trzydziestostopniową pogodę, możesz też zdecydować się na spodnie tekstylne, zwłaszcza te, które posiadają siatkowe wstawki z przodu nogawek. Siatka jest odpowiedzialna za wspaniałą wentylację, a dzięki dodatku cordury, spodnie te zapewniają odpowiednią ochronę w newralgicznych miejscach.

Kurtka i inne gadżety

W gorące dni najlepiej wrzucić na siebie kurtki motocyklowe siateczkowe, które mimo swojej lekkości i przewiewności są zaprojektowane tak, aby chronić nasze ciało w razie niechcianych upadków. W sklepach oferujących kurtki motocyklowe kurtki motocyklowe możemy również znaleźć tak zwaną zbroję, często nazywaną koszulką z ochroniaczami. Jest to wzmocniona siatka, która ma naszyte ochraniacze i pas spinany w pasie, w celu ochraniania pleców.
Motocykliści nie powinni również zapominać o niezbędnym elemencie swojego stroju, który stawia na bezpieczeństwo. Mowa oczywiście o kasku. W bardzo słoneczne dni, kiedy słońce aż pali nasze oczy, warto ubrać kask z daszkiem i do kompletu dokupić przyciemnianie google.
Stosując się do tych wszystkich wskazówek, można być pewnym, że najgorszy upał nie będzie przeszkodą do wskoczenia na motocykl.

Related posts