Motocyklem przez świat – rękawice motocyklowe, kurtka i inne akcesoria

Wybierając się na wyprawę motocyklową poza samym motorem musimy przygotować również samych siebie i nasz strój. Ale jak się za to zabrać?

Gdzie jedziemy?

Najważniejsze przy przygotowaniach jest określenie kierunku podróży. Dopóki nie będziemy znali klimatu miejsca, do którego się wybieramy trudno będzie nam określić czego tak naprawdę będziemy potrzebowali. Zupełnie inny strój przyda się w rejonach gdzie bywa chłodno i deszczowo, a inny gdzie panuje upał i słońce świeci cały dzień.

Kierunek Włochy

Jeżeli wybieramy południe Europy to rzeczy, które będziemy mieli na sobie muszą być lekkie i przewiewne, a jednocześnie gwarantujące bezpieczeństwo. W taką podróż wybieramy przede wszystkim kurtkę i spodnie tekstylne. Tylko one będą w stanie zapewnić nam odpowiednią wentylację. Z pomocą przyjdzie też chłodząca bielizna termo aktywna, która nie tylko dobrze radzi sobie z odprowadzaniem potu ale także z utrzymywaniem niższej temperatury. W taką podróż dobrze jest też zaopatrzyć się w nowe rękawice motocyklowe. Na rynku dostępnych jest wiele modeli ze skóry perforowanej, które zapewnią maksymalne bezpieczeństwo przy dużej cyrkulacji powietrza. W sezonie wakacyjnym we Włoszech panują ogromne upały. Im bliżej południa tym wyższa temperatura. Poza tym, że nasz ubiór musi sprawdzić się w wysokiej temperaturze i zapobiec naszemu przegrzaniu się musi też odpowiedni nas ochraniać, gdyż na rozgrzanym i przez to miękkim asfalcie znacznie łatwiej o wywrotkę i różnego rodzaju urazy, a przecież nie chcemy skończyć naszej wyprawy w pobliskim szpitalu.

Wybieram Skandynawię

Jeżeli jednak nasz wybór pada na kraje Skandynawskie możemy liczyć się z tym, że deszcz będzie naszą codziennością dlatego odzież którą będziemy na sobie nosić musi mieć wysoką membranę. Na rynku możemy spotkać kombinezony przeciwdeszczowe, które w dużej ulewie nie pozwolą nam przemoknąć i rękawice, które będziemy mogli ubrać na rękawice motocyklowe. Musimy przyjrzeć się również naszym butom i sprawdzić czy na pewno nie mają perforacji, bo wtedy jazda w deszczu zmieni się w prawdziwą męczarnię. Przydać się może bielizna termo aktywna, która pomoże utrzymać komfort cieplny. Skandynawia oferuje przepiękne widoki ale również szybko zmieniającą się pogodę i dużą różnicę temperatur. Nikogo nie dziwi, jeżeli w czerwcu na północy spada śnieg, a temperatura wacha się w okolicach 0. Takie warunki z całą pewnością utrudnią delektowanie się wakacyjnym wyjazdem dlatego należy odpowiednio się do niego przygotować.

Related posts