Czy lepiej postawić na camper wynajem czy na przyczepę campingową, gdy wybieramy się w podróż zimą?

Przyczepa kontra camper – ta dyskusja toczy się od wielu lat. Każde z tych rozwiązań ma swoich zwolenników i przeciwników. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, który środek transportu jest lepszym rozwiązaniem w zimowym okresie.

Camper – samochód do zadań specjalnych

Ten środek transportu w ostatnich latach zdobył grono zwolenników. Nic więc dziwnego, że camper wynajem stał się popularny i zyskał rozgłos. Czym jest camper? Jest to pojazd, który bardzo często określany jest mianem domu na kółkach. W jego wnętrzu znajduje się niezbędne wyposażenie, dzięki czemu możesz w nim jednocześnie podróżować, jak i mieszkać. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest to, że można się nim poruszać znacznie szybciej niż przyczepą. Z tego też powodu dozwolone są również wyższe prędkości niż w przypadku przyczepy campingowej. Ponadto jest do samochód do zadań specjalnym. Dzięki temu, że łatwiej nim manewrować, camperem można wjechać nawet na górskie szlaki niezależnie od tego, czy jest zima, czy lato. Także pod względem uprawnień jest łatwiej. Aby prowadzić camper do 3,5 ton wystarczy zwykłe prawo jazdy kategorii B.

Przyczepa campingowa – rozwiązanie na każdą kieszeń

Największą przewagą przyczepy campingowej nad camperem jest to, że jest ona znacznie tańsza. Nawet w momencie, w którym decydujesz się na camper wynajem, przyczepa wciąż jest mniej drogim hobbym. Niższe są również koszty eksploatacji. Za wszystkie przeglądy, czy OC zapłacisz mniej. Kolejnym plusem jest to, że po przybyciu na miejsce campingowe przyczepę możesz zostawić, a same zwiedzanie możesz kontynuować jadąc tylko samochodem osobowym. Wiele osób zaznacza również to, że ten rodzaj transportu znacznie lepiej sprawdza się na krótkich dystansach.

Na którą opcję postawić w czasie zimy?

Odpowiedź na to pytanie to już jest indywidualna sprawa. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje wady oraz zalety. Jeśli jesteś podróżnikiem głodnym przygód lub nie czujesz się pewnie za kółkiem to lepiej jest postawić na camper. Zdecydowanie łatwiej jest nim manewrować, a poza tym możesz nim pojechać w każde miejsce. Z kolei przyczepa campingowa sprawdza się na krótkich dystansach. I jest zdecydowanie tańszą możliwością. Oczywiście, możesz udać się również do wypożyczalni. Aby pojechać camperem w podróż, nie musisz od razu go kupować.

Related posts