Leasing smartplan – co to jest? Czy się opłaca?

Zdecydowana większość biznesów wymaga posiadania przynajmniej jednego samochodu. W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie nawet przedstawiciela jednoosobowej działalności gospodarczej, który nie jest zmotoryzowany. Spotkania służbowe, delegacje to tylko niektóre z sytuacji, w których niezbędny jest samochód. Jednak nie zawsze stać nas na auto, by kupić je od ręki. W takich przypadkach przychodzi z pomocą Toyota SMARTPLANhttp://auta-firmowe.pl/co-to-jest-leasing-smartplan/.

Leasing czy nowe auto?

Zakup auta nie jest opcją wybieraną często przed przedsiębiorców. Większość prowadzących biznesy osób decyduje się na leasing, którego typem jest leasing Toyota SMARTPLAN. Na czym polega i jakie korzyści za sobą niesie?

Toyota SMARTPLAN dla przedsiębiorcy

Leasing SMARTPLAN umożliwia długoterminowy najem samochodu przez mikro, małe i średnie firmy. Większość ofert leasingowych zakłada konieczność wykupu auta po okresie umowy. Toyota SMARTPLAN nie zawiera takiego zapisu, co oznacza, że po zakończeniu okresu najmu możesz oddać samochód lub, oczywiście, wykupić na własność. Koszt, jaki ponosi przedsiębiorca, to miesięczna opłata za samochód, obejmująca finansowanie, serwisowanie oraz ubezpieczenie.

Dlaczego Toyota?

Istnieje szereg czynników wyróżniających Toyota SMARTPLAN oraz przemawiających na jego korzyść. Przede wszystkim model samochodu – Toyota jest liderem na rynku zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak wygody i innowacyjności. Nisko emisyjny napęd hybrydowy dostępny w wielu Toyotach zapewnia niskie koszta utrzymania pojazdu, a bezawaryjność Toyoty doceniło wiele światowych i polskich firm oraz niezależnych firm. Z samochodów marki Toyota korzysta między innymi polska policja. Dowodem są nie tylko tysiące zadowolonych kierowców, ale także raporty awaryjności. Ten z 2016 opublikowany przez niemieckie stowarzyszenie Technischer Überwachungsverein (TÜV). potwierdza, że pod względem bezawaryjności Toyota jest niekwestionowanym liderem. Flota Toyoty zapewnia zarówno małe, miejskie auta jak Toyota Yaris, jak średnie hatchbacki jak Toyota Auris i suvy (Toyota Rav-4). Znakomite osiągi i niskie zużycie paliwa sprawiają, że auta marki Toyota to najlepszy wybór na rynku współczesnych samochodów osobowych.

Korzyści leasingu SMARTPLAN

Dlaczego przedsiębiorcy decydują się na toyota smart plan? Przede wszystkim wskazują na gwarancję odkupu samochodu przez Dilera Toyoty. Po okresie umowy auto można wymienić na nowe lub przedłużyć umowę leasingową. Co istotne, miesięczne raty za leasing samochodu przedsiębiorcy są stosunkowo niskie, a od miesięcznych rat można odliczyć VAT, a ubezpieczenie wynajmujący może wybrać roczne lub wieloletnie.

Jak złożyć wniosek o leasing?

Wniosek o leasing można złożyć online. Wystarczy wybrać interesujący model Toyoty i skontaktować się z dilerem, który dostarczy wniosek. Wypełnienie go nie zajmie więcej niż 15 minut, a decyzja podejmowana jest szybko. Musisz przygotować jednak dokumenty firmy, na podstawie których zostanie podjęta ostateczna decyzja na temat przyznania leasingu. Toyota dokłada wszelkich starań, aby decyzja zapadła tak szybko, jak to możliwe. Pozytywna decyzja oznacza, że możesz ją podpisać, a następnie odebrać wymarzone auto firmowe.

Co po zakończeniu umowy?

Kiedy umowa dobiegnie końca, od wynajmującego zależy, jaką decyzję odnośnie dalszego losu samochodu podejmie. Samochód można zatrzymać, na co decyduje się wiele osób. Należy wówczas spłacić ratę wykupową i już można cieszyć się własnym autem. Drugą możliwością jest zamiana auta na nowe. Aktualny pojazd zostanie odkupiony przez dilera. Kolejną możliwością jest przedłużenie umowy i dalsze finansowanie auta na zasadach leasingu.

Related posts