Laserowe usuwanie zaćmy – wygraj z zaćmą!

Wielu z nas nie wyobraża sobie dzisiaj nie tylko pracy, ale i życia bez komputera. Niestety, często nie zdajemy sobie też sprawy, jak chronić oczy przed nadmiernym wysiłkiem wzrokowym. Efektem tego może być zaćma, bardzo niebezpieczna choroba, z którą, na szczęście, możemy walczyć. Sprawdź, w jaki sposób.

Co to jest zaćma?

Zaćma zwana potocznie kataraktą, jest chorobą polegającą na postępującym w dość szybkim tempie mętnieniu soczewki oka. Może na nią praktycznie zachorować każdy, nie zależnie od wieku. Większą część zachorowania można zauważyć u ludzi starszych po 60-tym roku życia, jest to związane z procesem starzenia się organizmu. Niestety młodszych ludzie również dosięga ta choroba. Osoby pracujące w szkodliwych warunkach, przy produkcji chemikaliów czy osoby chorujące na cukrzycę, w większym stopniu narażone są na zaćmę. Częstym objawem zaćmy jest pogorszenie się jakości widzenia, obrazy zamazują się tracą ost
rość, a nowe okulary nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Bardzo dobrą wiadomością dla osób dotkniętych zaćmą niewątpliwie jest jednak fakt, że dzięki obecnemu poziomowi zaawansowania technik chirurgicznych oraz postępowi technologicznemu możliwe jest laserowe usuwanie zaćmy. W wielu przypadkach usunięcie zaćmy nie jest zbyt skomplikowane.

Laserowe usuwanie zaćmy – na czym polega zabieg?

Laserowe usuwanie zaćmy wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i trwa około 30 minut, co pozwala na zahamowanie a nawet całkowite wyleczenie schorzenia. A co za tym idzie szybką rekonwalescencje i szybki powrót do codziennych obowiązków. Dobrym sposobem na relaks dla oczu są sprawdzone przez nasze babcie okłady z plasterków ogórka. Warzywo zawiera dużo wody, dlatego po schłodzeniu dobrze sprawdza się w tej roli. Takie okłady podziałają kojąco i orzeźwią zmęczone oczy. Można też wypróbować kompresy z ziołowych naparów – rumianku, werbeny czy świetlika lekarskiego. Pamiętajcie również o choćby chwili relaksu. Przebywanie na świeżym powietrzu, spacer, jogging i  zapewnienie sobie odpowiedniej ilość snu jest również niezwykle ważne. Wasze oczy Wam za to podziękują. Wzrok jest pierwszym najważniejszym zmysłem a oczy pozwalają nam widzieć świat takim jaki jest.

Related posts