Labioplastyka – zabieg, na który warto stawiać?

Labioplastyka jest jednym z najczęściej przeprowadzanych zabiegów ginekologii estetycznej. Dlaczego jest taka popularna? Przeczytaj ten artykuł i poznaj odpowiedź na to pytanie.

Labioplastyka – co to za zabieg?

Labioplastyka to zabieg, który pozwala na zmniejszenie oraz wymodelowanie kształtu warg sromowych większych i/lub mniejszych. Zabieg zalecany jest w przypadku m.in. anatomicznego przerostu warg sromowych mniejszych, infekcji oraz obtarć spowodowanych niewłaściwym rozmiarem warg sromowych, bólu spowodowanego ocieraniem się warg sromowych o ubranie, nieestetycznego wyglądu miejsc intymnych. Przeciwwskazania do zabiegu to m.in. ciąża, miesiączka, zaburzenie krzepnięcia krwi, infekcje narządów płciowych, cukrzyca, zabiegi nowotworowe. Cena zabiegu może znacząco się różnić w zależności od kliniki, jednak najczęściej mieści się w przedziale 3-4 tysięcy złotych.

Jesteś zainteresowana zabiegiem? Udaj się do ginekologa

Jeśli jesteś zainteresowana zabiegiem, to musisz udać się na konsultacje z lekarzem ginekologiem. On stwierdzi, czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu oraz zleci przeprowadzenie kompletu niezbędnych badań. Pamiętaj, aby przed zabiegiem stosować się do zaleceń lekarza, ponieważ w innym przypadku zabieg może powodować powikłania. Przed zabiegiem należy ograniczyć ilość wypalanych papierosów lub całkowicie je wyeliminować. Przez około 14 dni od terminu zabiegu nie można przyjmować takich leków, jak np. leki przeciwkaszlowe, leki przeciw grypie, aspiryna i jej pochodne, witamina E i inne.

Ile trwa zabieg?

Labioplastyka może trwać zarówno 30 minut, jak i 2 godziny. Najczęściej przeprowadzany jest za pomocą lasera, ponieważ jest to metoda znacznie bezpieczniejsza i precyzyjniejsza niż cięcie skalpelem. Laser powoduje powstawanie kolagenu, co wpływa na elastyczność warg sromowych. Skraca się również czas rekonwalescencji, a efekty są szybciej widoczne. Wycięcie nadmiaru tkanki warg sromowych powoduje potrzebę ich ponownego zszycia i zastosowania np. szwa ciągłego rozpuszczalnego. Cały zabieg wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowych. Pacjentka pozostaje na kilkugodzinnej obserwacji – jeśli nie stwierdzono występowania nieprawidłowości, to może udać się do domu. Czas gojenia się ran pooperacyjnych wynosi około dwóch tygodni.

Related posts