Komfortowa podróż jednośladem? Najpierw odwiedź sklep motocyklowy!

Każda podróż, niezależnie od wybranego środka transportu wymaga odpowiedniego przygotowania. Planowana podróż motocyklem wymaga jednak nie tylko odpowiedniego, ale niezwykle starannego przygotowania. Przestrzeń bagażowa jest znacznie ograniczona, ponadto w sposób bezpośredni jesteśmy narażenie na działanie warunków atmosferycznych. Ważny też jest odpowiedni strój, dzięki któremu motocyklista zapewnia sobie bezpieczeństwo. Sprawdx, dlaczego warto odwiedzić sklep motocyklowy przed rozpocząciem sezonu – https://motomoda24.pl/.

Najważniejsze, to nie dać się zaskoczyć

Tak to już bywa, że życie czasami niespodziewanie nas czymś zaskakuje. Aby nie doszło do takiej sytuacji w podróży, warto w sklepie motocyklowym wyposażyć się w zestaw kluczy, olej, a także w kilka podstawowych, zapasowych części. Wszystko na wszelki wypadek, dla komfortu podróży. W sklepie warto wybrać komplet dodatkowych dętek lub przynajmniej łatek do ich naprawiania. Każdy pasjonata motocykli doskonale zna swój jednoślad i ma wiedzę, które części (np. pompa paliwa, regulator, czy moduł) psują się częściej niż zwykle. Dokładnie te, należy ze sobą zabrać. Nawet jeśli nigdy ich nie wymienialiśmy, w podróży może się okazać, że bez niczyjej pomocy świetnie sobie sami z tym poradzimy.

Jeśli zamiast asfaltu wybieramy drogi poza nimi, warto zaopatrzyć się w sklepie w zapasowe klamki sprzęgła i hamulca. Jeśli dobierzemy do tego jeszcze zapasową linkę sprzęgła, świece i zapinkę do łańcucha to będziemy mogli bezpiecznie spać i bez końca podróżować.

Sklep motocyklowy – kompleksowe zaopatrzenie w części do serwisu

Przed każdą dłuższą podróżą warto zaplanować kompleksowy serwis motocykla. Jeśli planujemy podróż, która zamknie się trasa 3000 km i więcej warto założyć napęd, który z powodzeniem poradzi sobie z tak długą trasą. W sklepie motocyklowym zaopatrzymy się we wszystkie części, które już się zużyły, a także w napęd.

Przykładowa lista, rzeczy, w które warto się zaopatrzyć, gdy odwiedzamy sklep motocyklowy.
– Apteczka, bo nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć.
– Kombinezon przeciwdeszczowy i ochraniacze wodoodporne zarówno na rękawice, jak i na buty. Suchy kierowca to zadowolony kierowca. W takich warunkach można przejechać dłuższy dystans.
– Olej silnikowy, gdyby jednak okazało się, że na trasie motocykl zużywa go w zwiększonych ilościach.
– Smar do łańcucha, który szczególnie przy jeździe po bezdrożach wymaga częstszego smarowania.
– Zestaw kluczy oraz niektóre części zapasowe. Przy okazji warto dowiedzieć się jak je samemu zamontować.
– Środek do czyszczenia szyby i kasku. Szczególnie się sprawdza przy inwazji owadów.
– Pajączki, gumy, a także pasy bagażowe. Wszystkie te akcesoria umożliwiają odpowiednie zamocowanie bagażu.
– Taśma izolacyjna i naprawcza, a także opaski uciskowe. Te pierwsze szczególnie przydatne w trakcie awarii elektryki, a trytki przydadzą się do podtrzymywania uszkodzonych elementów.
– Zapasowe żarówki i bezpieczniki.
– Podstawowy zestaw naprawczy z linkami.

Terenowy nawigator

Jest kolejnym, po telefonie urządzeniem najczęściej wykorzystywanym przez kierowców. Szczególnie przydatny dla osób ceniących sobie wycieczki i podróże w nieznanych kierunkach. Motocyklowe nawigacje GPS dostępne w sklepie motocyklowym pozwolą kierowcy mieć cały czas pod kontrolą trasę przejazdu. Nawigacja wymaga odpowiedniego montażu, dlatego najlepiej kupić ją w komplecie z motocyklowym uchwytem na GPS. Aby poprawić funkcjonalność i komfort jazdy, sklep rekomenduje jej montaż przy kierownicy.

Stały dostęp do prądu

Niektóre urządzenia codziennego użytku wymagają regularnego ładowania. Jeśli nasz motocykl nie jest fabrycznie wyposażony w gniazdo USB, warto zaopatrzyć się i zamontować gniazdo akcesoryjne. W trasie idealnie sprawdzi się gniazdo 12V, o którym należy pamiętać podczas zakupów w sklepie motocyklowym.

Related posts