Kampery za granicą

Kamperem zjechałeś już całą Polskę i w końcu przyszedł czas na podróż za granicę. Zapowiada się ciekawa przygoda ale na pewno zastanawiasz się, czym różnią się pola campingowe poza granicami naszego kraju od tych, które już znasz.

Muszę brać coś więcej?

Jak już chcesz brać czegoś więcej to weź więcej wolnego! I to będzie jedyna rzecz, której będziesz potrzebować dodatkowo za granicą. Jeżeli jedziesz w ciepłe kraje to bagaż spokojnie możesz odchudzić. Kampery poza granicami naszego kraju mają się lepiej niż u nas. Bierze się to stąd, że moda na podróżowanie kamperami na zachodzie jest znacznie dłuższa niż u nas. Jeżeli chcesz czuć się bezpiecznie wybieraj na noclegi campingi, które mają gwiazdki. Będziesz się tam czuł jak w dobrym hotelu.

Jak wygląda camping?

Jest to zazwyczaj bardzo duża przestrzeń (znacznie większa niż na większości campingów w Polsce), na której zlokalizowane są domki różnej wielkości, miejsca pod namioty i oczywiście na kampery. Ale to nie wszystko. Chociażby włoskie campingi znajdują się najczęściej przy samej plaży. Na jego terenie znajdziemy też basen, sklep, restauracje, czy animacje dla dorosłych. Teren jest zazwyczaj bardzo zadbany i posiada naprawdę ogromne ilości kwiatów i zieleni. Z praktycznych informacji. Podłączenie do wody i prądu to standard. Prysznicy jest więcej niż na campingach w naszym kraju, a bierze się to stąd, że poza standardowymi umywalniami po całym campingu rozlokowane są prysznice zewnętrzne, z których możemy skorzystać wracając z plaży. Wracając jeszcze do animacji dla dorosłych to są to cykliczne zajęcia o różnych porach dnia. Rano spotkamy się z zajęciami typu joga lub rozciąganie, nieco później organizowane są aerobik w wodzie i np. nauka jakiegoś tańca. Po południu spotkamy się raczej z zajęciami tanecznymi i to zarówno w basenie lub morzu jak i na trawie. Czasami są też wtedy organizowane różnego rodzaju turnieje najczęściej w siatkówkę. Wieczór to czas na zabawę. Na terenie campingu organizowane są dyskoteki, czasami tematyczne. Na niektórych campingach możemy spotkać się również z animacjami dla dzieci. Jest to organizowane w stylu przedszkola, gdyż animatorzy zabierają na jakiś czas grupę dzieci i organizują im różne rozrywki.

Nie taki diabeł straszny, jak go malują

Jak widać wyjazdu kamperem za granicę nie należy się bać. Oczywiście koszty będą wyższe aniżeli w naszym kraju, ale klimat i komfort campingu nieporównywalnie lepszy. W związku z licznymi atrakcjami każdy dzień upływa naprawdę szybko i pozwala nam naprawdę wykorzystać urlop w pełni.

Related posts