Jesteś młodym kierowcą? Nie jesteś skazany na wysokie ubezpieczenie OC Zabrze

Młodzi kierowcy do 26. roku życia z reguły płacą więcej za ubezpieczenie OC. Wynika to przede wszystkim ze statystyk drogowych. Ludzie w tym wieku znacznie częściej powodują zagrożenie na drodze. Jeżdżą szybko i brawurowo. Jak się przed tym uchronić?

Dopisz kogoś bliskiego do dowodu rejestracyjnego

Najprostszym sposobem na zmniejszenie opłat jest wpisanie do dowodu rejestracyjnego osoby uprawnionej do poboru zniżek. Może to być ktoś z rodziny, partner, bliski znajomy. Nie można jednak prosić o pomoc kogoś, kogo rzadko widujemy. Podpis współwłaściciela może się okazać konieczny, np. podczas samej sprzedaży samochodu czy też innych czynności prawnych. Stąd też ten ruch należy przemyśleć, bo jeśli mamy 25 lat, wyższe ceny będziemy płacić tylko przez rok. Może więc warto się nas tym zastanowić, by później moc podejmować samodzielne decyzje dotyczące sprzedaży czy też złomowania auta. Można się też rozeznać w rynku i poszukać zakładów ubezpieczeniowych, które nie naliczają wyższych opłat dla młodych kierowców. Wprawdzie nie jest to dużo firm, ale zawsze dobrze jest się rozejrzeć, by potem nie przepłacać. Oszczędności z tego tytułu mogą być całkiem spore, a w skrajnym wypadku wyniosą nawet kilkaset złotych. To sposób, by wybrać ubezpieczenie OC Zabrze w stosunkowo najniższej cenie.

Poszukaj promocji, rozeznaj się w rynku

Warto poszukać promocji. Niektóre firmy tworzą oferty dedykowane do odpowiednich grup wiekowych. W ten sposób można znaleźć coś sensownego. Raz na jakiś czas pojawiają się propozycje dla młodych kierowców, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z samochodem. Nie mają jeszcze żadnych zniżek. Ubezpieczycielom bardzo zależy, by takie osoby przyciągnąć, bo wiele z nich nie zmieni firmy ubezpieczeniowej jeszcze przez wiele lat. Tylko niektórym będzie się chciało porównywać oferty i coś dobrać. Stąd też warto przyszykować dla tej grupy osób jakieś promocje. Warto też skorzystać z usług multiagencji, by w jednym miejscu załatwić wszystkie formalności i zestawić warunki na ubezpieczenie OC Zabrze różnych firm. To bardzo dobry sposób, by szybko wybrać dobrą, a zarazem niedrogą ofertę, dopasowaną do indywidualnego zapotrzebowania danej osoby. Dobrze jest się o wszystko dopytać i dokładnie przeczytać umowę przed jej podpisaniem. Jeśli cos jest dla nas niejasne, nie bójmy się o to pytać. Agent ubezpieczeniowy, ma obowiązek wyjaśnić nam wszystkie zawiłe kwestie, a także niejasności. Musimy być w pełni świadomi tego co podpisujemy,.

Related posts