Jakie kurtki motocyklowe wybrać?

Zastanawiasz się w jaki sposób wybrać odpowiednią kurtkę motocyklową? W takim razie ten tekst jest skierowany do Ciebie. Przeczytaj go i poznaj odpowiedź na powyższe pytania.

Rozpocznij sezon z głową

Rozpoczyna się sezon motocyklowy, warto więc odkurzyć nie tylko pojazd, jakim będziemy poruszać się po drodze, ale także nasz sprzęt. Od niego bowiem zależy nie tylko komfort jazdy, ale także nasze bezpieczeństwo. Powinniśmy przede wszystkim sprawdzić stan naszego kasku. Ochrona głowy jest najważniejszym elementem jazdy motocyklem. W razie upadku to urazy głowy mogą okazać się decydujące o utracie zdrowia, a nawet życia. Dlatego sprawdźmy czy kask nie posiada żadnych wyraźnych rys lub pęknięć, które mogłyby sprawić, że swoje zadanie spełniałby w umiarkowany sposób. Sprawdzeniu powinniśmy też poddać szybkę w naszym kasku, czy nie jest ona luźna na zawiasach oraz czy nie posiada rys utrudniających nam widoczność, bowiem przy dużych prędkościach nawet niewielkie zarysowanie może mieć ogromne znaczenie w kwestii naszego bezpieczeństwa. Mała ryska utrudni nam widoczność, co doprowadzi do wypadku i niestety, nieszczęście gotowe. Przejdźmy do pozostałych elementów naszego sprzętu, które w tym fachu są nie mniej ważne.

Jak wybrać kurtkę?

Bardzo ważne są elementy stroju, takie jak odpowiednia kurtka. Przeważnie wykonana jest ona ze skóry i wykończona tak by nie przepuszczać powietrza. Motocykliści poruszają się bowiem z dużymi prędkościami i nawet przy wysokiej temperaturze pęd powietrza sprawiałby, że byłoby im zimno. W dzisiejszych czasach wybór kurtek mamy spory – wystarczy iść do sklepu z odzieżą dla motocyklistów, a czekają tam już na nas kurtki motocyklowe różnych marek, o różnych krojach, w różnych kolorach i oczywiście w każdym rozmiarze. Nawet motocykliści o rozmiarach XXL znajdą na siebie odpowiednie ubranie, które będzie im służyć nie tylko przez jeden sezon, ale pozwoli przejeździć w dobrym stanie nawet kilka letnich okresów. Pamiętajmy, że najlepiej wybierać kurtki motocyklowe w takich kolorach,by nie były one zbyt jaskrawe dla innych użytkowników ruchu drogowego. Nie chcemy bowiem zostać niechlubnymi bohaterami szos i wyróżniać się jedynie strojem. Wrażenie powinien robić przede wszystkim nasz motocykl, a ubranie pozostawmy w drugiej kategorii.

Related posts