Gliwice – miasto, gdzie kupisz dobre ubezpieczenia OC

Nie jest łatwo znaleźć odpowiednie ubezpieczenie OC, żeby zadowalały nas wszystkie dodatkowe usługi, a także żebyśmy nie musieli płacić majątku za składkę. Na szczęście możemy posiłkować się firmami, które się na tym znają i chętnie nam w tym pomogą. Dla nas taka usługa jest bezpłatna.

Jakie mogą być ceny OC?

Tak naprawdę cena ubezpieczenia OC w Gliwicach może się różnić od tej w innych miastach. Okazuje się jednak, że za ten sam samochód, ten sam właściciel, który zarejestrował go w tym samym mieście może zapłacić różne składki. I różnica ta potrafi wynosić nawet kilkaset złotych. Wszystko dlatego, że o ile podstawę składki oblicza się tak samo – na podstawie informacji o samochodzie, to już zniżki i zwyżki zależą od wewnętrznych regulaminów firmy. Jedyne zniżki, które przysługują nam ustawowo dotyczą lat jazdy bez szkody, ale również one obostrzone są ważnymi regulacjami. Przede wszystkim zniżki zaczynają się nam liczyć po pierwszych 12 miesiącach posiadania własnego samochodu (może być współwłasność) i jeździe bez spowodowania żadnego zdarzenia na drodze.

Jak wygląda wyliczenie podstawowej zniżki?

Zniżki za bezszkodową jazdę przysługują nam odgórnie, jednak od ubezpieczyciela zależy, w jaki sposób będzie je liczył. Dla przykładu PZU po trzech latach jazdy bez szkody da nam zniżkę w wysokości 25 procent, podczas gdy za ten sam okres Allianz da nam już 30 procent. W kolejnym roku będzie to odpowiednio 30 i 40 procent, podczas gdy po pięciu latach niespowodowania żadnego zdarzenia u obu ubezpieczycieli zniżka wyniesie 40 procent. W Compensie będzie to natomiast za ten sam okres już 50 procent. Maksymalną zniżkę 60 procent otrzymamy w PZU i Allianz po 8 latach bezszkodowej jazdy, a w Compensie już po 6 latach. A to tylko trzy towarzystwa ubezpieczeniowe, podczas gdy na rynku jest ich dużo więcej i każde mogą dawać zniżki w inny sposób.

Porównajmy oferty skierowane do nas

Równie dobrze możemy otrzymać zwyżkę i zapłacić za nasze ubezpieczenie np. o 60 procent więcej. Zwyżki zależą od liczby zdarzeń, które spowodowaliśmy w okresie posiadania ostatniej polisy ubezpieczenia OC Gliwice , ale możemy je otrzymać również za to, że mamy pierwszy samochód i krótko prawo jazdy. Ponieważ zmiennych w tym przypadku jest bardzo dużo, warto wybrać się do agencji, gdzie pomogą nam dokładnie porównać oferty, które będą zindywidualizowane i dopasowane do naszej sytuacji.

Related posts