Dainese – synonim jakości w sportach motorowych

Z czym kojarzy się jazda na motorze? Z wysoką prędkością, adrenaliną, prestiżem, precyzją, ostrożnością i stałym zagrożeniem. Na potrzeby wszystkich miłośników sportów motorowych powinna odpowiadać odzież wysokiej jakości, bezpieczna i wyglądająca stylowo. To właśnie robi Dainese, lider stylu i jakości w sportach motorowych! Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, dlaczego warto postawić na Dainese, a przy okazji zajrzyj na Motomodę, internetowy sklep, w którym znajdziesz m.in. produkty tej włoskiej marki – https://motomoda24.pl/blog/dainese-poznaj-marke.

Co wyróżnia Dainese?

W 1973 roku, we Włoszech powstała rodzinna firma, założona przez Lino Dainese. Przedsiębiorstwo zajęło się produkcją dedykowanej odzieży dla kolarzy górskich. Jest to sport bardzo niebezpieczny, dynamiczny i wymagający wysokiej sprawności oraz mobilności kolarza. Na te potrzeby doskonale odpowiedziało Dainese, projektując odzież będącą synonimem najwyższej jakości już od pierwszych lat swojej aktywności na rynku. Lino poczuł, że należy rozwijać stale przedsiębiorstwo i zdecydował się na rozpoczęcie projektowania i produkcji najwyższej jakości odzieży motocyklowej, mogącej ograniczyć zagrożenia dla motocyklistów i pozwalającej najlepiej wyrazić styl i prestiż jazdy na jednośladach! Od lat siedemdziesiątych wiele się zmieniło — z wyjątkiem wysokiej jakości produktów Dainese! Najlepsi z najlepszych triumfowali w kombinezonach Dainese: Valentino Rossi, Francesco Bagnaia z motocyklistów. Lino, stworzył również linie produktów dla narciarzy wyczynowych, ubierając Cristiana Deville’a i wielu innych wielkich sportowców znanych na całym świecie.

Przez te wszystkie lata Dainese współpracowało nie tylko ze sportowcami, ale i najbardziej tęgimi głowami światowej nauki. Przedsiębiorstwo z Molveny wraz z NASA i MIT zajęło się produkcją skafandrów kosmicznych dla astronautów. Teraz technologie najwyższej jakości możesz mieć także w swoim kombinezonie narciarskim.

Jakość i innowacja – credo Dainese

Dainese po doświadczeniach z najbardziej cenionymi jednostkami naukowymi, również postawiło na innowacje. Tworząc w 1993 roku Dainese Technology Centre, otworzono historyczną kartę w produkcji najwyższej jakości odzieży motocyklowej. W ramach tej jednostki badawczo-rozwojowej opracowywane są najwyższej jakości projekty. Każdy z egzemplarzy testowych poddawany jest licznym badaniom i analizom, mającym zabezpieczyć motocyklistów przed najgrożniejszymi sytuacjami. Naukowe podejście do odzieży motocyklowej zostało mocno wyrażone poprzez wdrożenie dwóch rewolucyjnych koncepcji: odzieży z poduszkami powietrznymi i słynnego kombinezonu żółw, dodatkowo wzmocnionego na grzbietowej powierzchni.

Co oferuje motocyklistom Dainese?

W pierwszej kolejności: najwyższą jakość i bezpieczeństwo. Każdy z projektów kombinezonów, spodni, czy butów jest dokładnie testowany i analizowany pod kątem szeregu parametrów.

W produktach Dainese zastosowanie mają najwyższej jakości materiały: niezwykle wytrzymały tytan, kevlar – znany doskonale z kamizelek kuloodpornych oraz lekki i niesamowicie trwały carbon, czyli włókno węglowe!

Liczne badania i testy w ramach DTC zagwarantowały najbardziej efektywne połączenie wszystkich elementów odzieży od Dainese. Ma to olbrzymie znaczenie dla komfortu oraz bezpieczeństwa każdego motocyklisty.

W ofercie Dainese znajdziemy:
– obuwie motocyklowe,
– spodnie i ochraniacze,
– akcesoria,
– kurtki motocyklowe,
– kombinezony.

Odzież i akcesoria oprócz zastosowania najlepszych i najtrwalszych materiałów jest dodatkowo bardzo stylowa. Projektanci bardzo mocno dbają o to, aby każdy z korzystających z odzieży Dainese mógł się czuć elegancko i prestiżowo. To właśnie trendy od Dainese stały się modelem rozwoju całej branży odzieży dla motocyklistów.

Dainese z dumą i miłością do sportów motorowych przygotowało liczne linie swoich produktów. Dla producentów znaczenie ma zdrowie, komfort i bezpieczeństwo każdego z miłośników jazdy na jednośladach.

Dzięki Dainese jazda na motocyklu może być jeszcze bardziej przyjemna, dawać o wiele więcej adrenaliny i satysfakcji. Każdy wybierający produkty tej marki może mieć pewność, że będzie bardzo zadowolony z wysokiej jakości, wygody i fantastycznego wykonania każdego z ubrań, butów, czy akcesoriów!

Related posts