Dainese, a przygotowanie do sezonu na motocyklu

Zaczął się sezon motocyklowy, między samochodami coraz więcej jednośladów. Jest to świetny sposób na uniknięcie korków, mniejsze wydatki na paliwo, szybkie poruszanie się po mieście. Dodatkowo może być to hobby na całe życie, sposób podróżowania. Jeśli chcemy zacząć jeździć motocyklem, musimy zacząć od odpowiedniego ubioru. Sprawdź, jak go skomponować.

Przede wszystkim kask!

Jednym z ważniejszych elementów jest kask, na tym nie warto oszczędzać, w końcu chronimy naszą głowę. Warto przymierzyć w sklepie różne modele, o innej wadze. Dobry kask z trudem wchodzi na głowę, mocno ściska twarz. Kolejna kwestia to ubiór, i tu już mamy większe pole do popisu. Najbardziej polecane są skórzane kombinezony, które poza ochroną świetnie wyglądają. Jedną z popularniejszych firm jest włoska Dainese, sprzedająca świetnie skrojone stroje, w których od razu można się poczuć profesjonalnie. Warto sprawdzić dokładnie rozmiarówkę Dainese, ponieważ jest inna niż ogólnie przyjęta. Kombinezony mogą być jednoczęściowe i dwuczęściowe, gdzie drugi wybór może być wygodniejszy dla osób jeżdżących turystycznie. Łatwiej wtedy przebrać się, zdjąć kurtkę. Zarówno damskie jak i męskie stroje Dainese mają różne wersje kolorystyczne, czarne, białe, kolorowe. Po sezonie należy zadbać odpowiednio o skórę naszego stroju i ją odświeżyć. Kombinezony jednoczęściowe są przydatniejsze dla osób jeżdżących wyczynowo, na zawodach.

A może diżnsy motocyklowe i kurtka?

Inną opcją ubioru ochronnego mogą być dżinsy motocyklowe z protektorami i kurtka, bądź kombinezony tekstylne. Wybierając ubiór warto zastanowić się, w jakich temperaturach będziemy jeździć naszym jednośladem a także czy chcemy dobrać kombinezon kolorystycznie pod motocykl. Ostatnią częścią ubioru jaką kompletujemy to buty, muszą być za kostkę, twarde, chroniące stopy. Tak przygotowani możemy ruszyć na drogi. Pamiętajmy, że jadąc jednośladem nie mamy strefy zgniotu w postaci maski auta, to strój jest naszą ochroną. Warto posiadać też odblaskowy element, abyśmy byli widoczni kiedy się ściemni, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na czarny strój.

Related posts