Nie chcesz mieć śladu po stłuczce? Pomoże Ci blacharstwo lakiernictwo

Możemy być świetnymi kierowcami, ale i tak wziąć udział w zdarzeniu na drodze. Nie jesteśmy bowiem w stanie przewidzieć zachowań innych kierowców, dlatego może się okazać, że mimo iż jechaliśmy bardzo ostrożnie i zgodnie z przepisami, to nie ustrzeżemy się przez stłuczką. I co wtedy?

Nie ma się co martwić, dostaniemy pieniądze z ubezpieczenia

Wypadek to zawsze stres, ale nie oznacza on końca świata. Jeśli nikomu nic się nie stało, to znaczy, że większych problemów nie będzie. Będąc bowiem poszkodowanym w wypadku otrzymamy pieniądze za odszkodowanie w ramach polisy OC sprawcy. Z tych pieniędzy możemy zatem naprawić nasz samochód. Wcześniej jednak będzie musiała zostać zrobiona wycena, aby ubezpieczyciel wiedział, ile może kosztować nas naprawa. A przy takiej naprawie zazwyczaj blacharstwo lakiernictwo jest nieuniknione, ponieważ najczęściej niszczona jest karoseria.

Napraw swój samochód od razu

Zdarza się, że niektórzy chcą otrzymać pieniądze z ubezpieczenia OC sprawcy, ale nie zamierzają naprawiać za nie swojego samochodu. Oczywiście, mają takie prawo, jednak jest szereg minusów takiego rozwiązania. Przede wszystkim, zniszczone podzespoły mogą jeszcze bardziej się psuć. Jeżeli będziemy mieli lakier zniszczony aż do blachy, to jest duża szansa, że zacznie się na nich korozja. Zaniedbanie takich rzeczy może skutkować jeszcze wyższymi kosztami, niż były przewidziane zaraz po wypadku czy stłuczce. Dlatego najlepiej jest naprawić swój samochód od razu po wydarzeniu, aby nie mieć później większych problemów.

Dokładnie sprawdźmy samochód

Po takim zdarzeniu na drodze dobrze jest sprawdzić samochód, aby przekonać się, że wszystko z nim w porządku, nie tylko pod względem wizualnym, ale przede wszystkim technicznym. Możemy to zrobić w serwisie. Okazuje się bowiem, że to bardzo ważne, aby dokładnie zrobić wszystko, co jest wymagane przez blacharstwo lakiernictwo ponieważ na przykład naruszenie konstrukcji nośnej może spowodować późniejsze niebezpieczeństwo na drodze. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, co się wydarzyło w samochodzie, dostatecznie szybko to naprawić i nie stwarzać później zagrożenia dla innych pojazdów, tylko dlatego, że chcemy na tym zarobić w postaci odszkodowania.

Related posts