Camper, czyli coś z niczego

Kamper kojarzy Ci się z dużym wydatkiem na ekskluzywnego busa z wyposażeniem, które nie będzie Ci odpowiadało? A dlaczego by tak nie zrobić go samemu?

Najpierw bus

Musisz rozejrzeć się za busikiem. Nie musi być najnowocześniejszy bus prosto z salonu. Popytaj znajomych, przejrzyj ogłoszenia w internecie, a na pewno znajdziesz coś w dobrym stanie technicznym za niewielkie pieniądze. Kiedy masz już pojazd możesz pomyśleć o wyposażeniu.

A potem bus przemienia się w campera

Na rynku znajdziesz całą masę mebli, które możesz wykorzystać do wyposażenia swojego domu na kółkach. Żeby z busa powstał camper wcale nie trzeba dużo. Na początek musisz usunąć całe wnętrze swojego pojazdu. Kiedy zostaje Ci już tylko pusta przestrzeń użyj swojej wyobraźni i zaplanuj wnętrze swojego wakacyjnego domu. Większość mebli możesz stworzyć samemu. Potrzebne będzie miejsce na materac, parę szafek kuchennych, kuchenka, lodówka, stolik i fotele. Nie musisz budować łazienki. Pola campingowe oferują łazienki więc zaoszczędzone miejsce możesz wykorzystać na szafki i półki. Jeżeli nie wiesz, w jaki sposób wyposażyć swój camper w gaz i prąd możesz poprosić o to fachowców lub przejrzeć internet. Istnieje wiele miejsc, w których otrzymasz poradę jak zamontować wodę i prąd. Pamiętaj, że w samym pojeździe nie musi znaleźć się miejsce na strefę dzienną. Wystarczy, że dokupisz namiot ogrodowy i połączysz go z camperem. W taki sposób stworzysz naprawdę sporo miejsca, w którym możesz swobodnie wypoczywać. Po tych wszystkich zabiegach możesz z dumą spojrzeć na swoje dzieło, swojego campera.

Nie umiem zrobić tego sam

Spokojnie, nie musisz. Na rynku istnieje naprawdę dużo firm, które zajmą się wyposażeniem Twojego busika. Oczywiście wyjdzie Cię to drożej aniżeli stworzenie go samemu ale na pewno unikniesz wielu problemów, które pojawią się jeżeli zdecydujesz się własnoręcznie wykonać aranżację. Pamiętaj, że meble wykorzystywane w camperach muszą być znacznie lżejsze od tych, które kupujemy do domu. Każdy samochód ma określoną wagę, którą będzie w stanie unieść. Jeżeli ją przekroczysz to Twój camper nigdzie nie pojedzie, a przecież poza samymi meblami zabierasz jeszcze masę innych rzeczy, nie mówiąc już o zbiorniku na wodę. Nie łatwo wybrać materiały, które jednocześnie będą wytrzymałe i lekkie. Dlatego w niektórych przypadkach porady fachowców będą konieczne. Jednak ważniejsze od tego, kto zaprojektuje i wykona wnętrze pojazdu będziesz miał niezwykłą satysfakcję, bo to w końcu Ty wybrałeś pojazd i Ty miałeś wpływ na to co się znajdzie w jego wnętrzu i w jakim miejscu.

Related posts