Wymiana oleju cena Ruda Śląska: w jaki sposób możemy szybko i tanio wymienić olej?

To, że wymiana oleju w silniku jest bardzo ważna, wiedzą chyba wszyscy. Warto jednak przypomnieć, że zaniedbanie tego lub niesprawdzanie poziomu oleju, może skutkować zatarciem silnika i generalnym, kosztownym remontem. Nie musimy tracić majątku, możemy wymienić olej tanio, jeśli się postaramy.

Zgłośmy się do serwisu

Najwięcej osób zgłasza się do serwisu, aby tam wymienić olej silnikowy. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma, ale na pewno nie najtańsza. Ogromnym plusem jest jednak, że w tym czasie można też sprawdzić samochód, czy wszystko z nim w porządku, do tego wymienić filtry i części eksploatacyjne. Dzięki temu wymiana oleju cena Ruda Śląska wiąże się również z przeglądem, co na pewno będzie z pożytkiem dla naszego samochodu, tym bardziej, jeśli sprawdzamy nasz pojazd tylko podczas corocznych badań na stacji diagnostycznej. Im szybciej bowiem znajdziemy ewentualną usterkę, tym łatwiej będzie można ją naprawić.

Możemy mieć własny olej silnikowy

Jeśli zdecydujemy, że wymiana oleju cena Ruda Śląska jest możliwa tylko przez serwis, możemy obniżyć sobie jego koszt, oczywiście po konsultacji z mechanikiem. Niektórzy zgadzają się bowiem na to, żeby można było przyjechać z własnym olejem silnikowym. Dzięki temu nie musimy kupować go u mechanika, który zazwyczaj nalicza za niego swoją marżę. Wystarczy tylko znaleźć najtańszy sklep, gdzie będziemy się w niego zaopatrywać. Co ważne, dowiedzmy się dokładnie, jaki olej musimy wlać do naszego samochodu, ponieważ istnieje kilka rodzajów i nie powinniśmy się pomylić.

Wymieńmy olej samodzielnie

Na pewno najtańszą opcją jest wymiana oleju samodzielnie. Możemy to zrobić, mając do dyspozycji kanał, albo ewentualnie podnośnik. Ważne jest to, żeby można było dostać się pod maskę od spodu, ponieważ tylko w ten sposób będziemy mogli wylać stary olej. Pamiętajmy, że nie możemy go później nigdzie wylać, ale musimy zutylizować. Na rynku istnieje wiele firm, które zajmują się takimi usługami, dlatego nie jest to duży problem. Poza tym możemy później już wlać świeży olej i cieszyć się z wymiany. Całość nie jest skomplikowana ani trudna, choć może zająć nam trochę czasu.

Related posts