3 motocyklowe fakty i mity, czyli o tym, który sklep motocyklowy i strój wybrać

Niezależnie od tematu, którego byśmy nie wybrali, zawsze wśród powszechnej opinii krążą fakty i mity. Dzisiaj postanowiłam skupić się na motocyklistach, a konkretnie na mitach dotyczących ich stroju. Przeczytaj ten artykuł i poznaj 3 najważniejsze fakty lub mity o odzieży motocyklowej.

Koszulka i jeansy są odpowiednim strojem na motocykl

Stereotypów na temat motocyklistów jest wiele. W wyobrażeniu bardzo wielu z nas, widzimy motocyklistę jako osobę, która mknie po zatłoczonych ulicach slalomem między innymi autami, a wiatr rozwiewa jego lub jej włosy. Niestety, obserwując ulice dużych polskich miast możemy zauważyć, że dla niektórych tego rodzaju stereotypy są wyznacznikami. Mimo kampanii w mediach wciąż możemy zaobserwować wiele osób, których strój składa się z T-shirtu, spodenek, japonek albo zwykłej koszulki i jeansów. Przekonanie, że jest to dobry strój na motocykl, jest okrutnym mitem, który może nas kosztować nawet życie, a w najlepszym wypadku spowoduje, że będziemy mieli parę blizn. Jazda w stroju motocyklowym nie boli, ale za to jeżdżenie bez odzieży ochronnej może zaboleć nas bardzo. Dlatego przed wyruszeniem w trasę odwiedź dobry sklep motocyklowy i zaopatrz się w odpowiedni strój.

Używany kask motocyklowy jest tak dobry jak nowy

Kolejnym mitem, który można bardzo często usłyszeć, jest ten o kaskach motocyklowych. Wbrew pozorom używany kask motocyklowy nie zapewnia takiej samej ochrony, jak nowy odpowiednik. Oczywiście, jakiś kask jest lepszy niż żaden, ale nie o to w tym chodzi, prawda? Jeśli chcesz mieć gwarancję, że maksymalnie zapewniasz sobie bezpieczeństwo na motocyklu, zdecyduj się na nowy kask motocyklowy. A co wpływa na tą sytuację? Mianowice każdy kask posiada wyściółkę w skorupie, która po kilku godzinach używania dostosowuje się do danego kształtu głowy. Dlatego też kupując używany odpowiednik, pozbawiasz siebie szansy na maksymalną ochronę.

Sklep internetowy jest również dobry co tradycyjny

Wbrew pozorom dobry sklep motocyklowy nie jest łatwo wybrać. Konkurencja jest ogromna, a i typy sklepów są różne. Coraz częściej motocykliści mówią o tym, że sklepy internetowe są równie dobre, co te tradycyjne i jest to fakt. W sklepach internetowych bardzo często można znaleźć bardzo atrakcyjne ceny i promocje. Pamiętaj jednak o tym, aby wybrać sklep, w którym możesz złożyć reklamację, w razie gdyby złożone przez Ciebie zamówienie, nie odpowiadało Twoim oczekiwaniom.

Related posts